Пам’ятка роботодавцю: як створити безпечні й здорові умови праці
Уклали трудовий договір із найманим працівником? Подбайте про належні, безпечні й здорові умови праці, запобігайте нещасним випадкам і професійним захворюванням. Нагадаємо, як правильно це зробити.
Що таке «умови праці»?
Усе, що впливає на стан здоров’я й працездатність працівника. Це робоче місце, стан технологічних процесів, устаткування й інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, санітарно-побутові умови.
Умови праці безпечні, якщо вплив на працівника небезпечних і шкідливих виробничих чинників усунено або їхнє значення не перевищує гранично допустимих рівнів.
Повну відповідальність за забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці несе роботодавець і робить це власним коштом.
Виграють усі сторони – і роботодавець, і працівник. Адже ви уникаєте витрат і збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації в разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.
Нижче — перелік заходів, які має вжити роботодавець.
Читайте також:
- Як працівнику перевірити оформлення трудових відносин і сплату страхових внесків роботодавцем
- Як правильно оформити неповнолітнього працівника
- Трудовий чи цивільно-правовий договір: який варіант обрати працівнику?
- Електронна трудова книжка: про що варто знати роботодавцям і працівникам?
- Що потрібно знати роботодавцю про працю вагітних жінок і працівників із дітьми?
Повернутись на сторінку “Подолання незадекларованої праці”.
За додатковою інформацією звертайтеся до Державної служби України з питань праці.
Кампанія «Виходь на світло!» реалізується за підтримки проєкту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці