gov.ua Державні сайти України
Пошук

Система охорони праці на підприємстві «Подільський цемент» потребує вдосконалення

19 вересня 2017

За результатами планової перевірки ПАТ «Подільський цемент» відбулася підсумкова нарада, в якій взяли участь начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Державної служби України з питань праці Володимир Литвинов, начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков, керівники структурних підрозділів Управління та ПАТ «Подільський цемент».

Перевірка дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, охорони надр, законодавства про працю проводилася у вересні 2017 року. Охоплено усі структурні підрозділи, служби, цехи, дільниці ПАТ «Подільський цемент».

«Інспекторами Управління виявлено 58 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, охорони надр. Утім, слід зазначити, що підприємство є одним із лідерів річних витрат на охорону праці, а це і забезпечення працюючих колективним та індивідуальним захистом, і підвищення технічного рівня виробництва, і модернізація обладнання, устаткування, машин та механізмів», – поінформував Олексій Глушаков.

Керівник також акцентував на основних порушеннях, виявлених під час перевірки. Зокрема, підприємством не отримано дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, не проводилися навчання з питань охорони праці диспетчерів, які експлуатують та обслуговують обладнання, не розроблено перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібне спеціальне навчання і щорічна перевірка знань з питань охорони праці.

         «Виявлені порушення мають стати стимулом для виправлення прогалин в роботі щодо охорони праці та промислової безпеки. Маю особливо відзначити той факт, що на підприємстві функціонує система управління охороною праці, діє один із кращих в області навчальних кабінетів з охорони праці», – наголосив Володимир Литвинов. Він також зауважив, що керівництву ПАТ «Подільський цемент» необхідно посилити контроль у цій сфері та в стислі терміни усунути виявлені порушення.

         За результатами планової перевірки запропоновано визнати стан охорони праці та ведення робіт, пов’язаних з використанням надр ПАТ «Подільський цемент» такими, що потребують удосконалення.

         Інформаційно: ПАТ «Подільський цемент» є одним із найпотужніших виробників цементу в Європі та найсучаснішим підприємством із сухим способом виробництва клінкеру. В 2008–2011 роках за рахунок коштів інвестора (компанії CRH)  підприємство пройшло повну модернізацію та перейшло на сучасний екологічно-безпечний сухий спосіб виробництва цементу.