gov.ua Державні сайти України
Пошук

Під час зустрічі із бізнес-спільнотою Хмельниччини обговорено питання легалізації «тіньової» зайнятості

28 листопада 2018

Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий провів зустріч із бізнес-спільнотою Хмельниччини. До участі в засіданні були запрошені представники різних галузей з усіх куточків області, а також представники регіональної ради підприємців області. Основна мета заходу – обговорити проблемні питання, що хвилюють бізнес Хмельниччини, та напрацювати спільне бачення щодо їх вирішення.

Під час зустрічі кожен присутній мав можливість розповісти, з якими проблемами і перешкодами під час ведення бізнесу він стикається та  висловити свою власну думку, які кроки мають бути зроблені, щоб їх усунути. Оскільки при підготовці зустрічі з’ясувалося, що є декілька основних блоків питань, що хвилюють практичного кожного підприємця, то до участі в діалозі долучилися начальник Управління Держпраці в Хмельницькій області Олексій Глушаков, начальник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк тощо.

Активне обговорення викликали питання щодо проведення перевірок Управлінням Держпраці та Головним управлінням ДФС. Зокрема, Олексій Глушаков, розповідаючи про роботу, яка проводиться Управлінням Держпраці, наголосив, що пріоритетом є виявлення фактів неоформленої зайнятості, недотримання мінімальних гарантів та порушення термінів виплати заробітної плати. Зазначивши, що за оцінкою Управління в області за останній період легалізовано близько 5 тисяч працівникам, однак, за неофіційними даними, в області їх близько 60 тисяч. Тому всі ресурси і надалі будуть спрямовані на вирішення проблеми «тіньової» зайнятості.

Голова облдержадміністрації підтримав позицію Олексія Глушакова: «Легальна зайнятість – це соціальні внески та сплачені податки, це наповнення бюджетів та розвиток ваших територій. Саме тому ми повинні спільно працювати над вирішенням проблеми легалізації трудових відносин. Це надалі дасть нам можливість забезпечити гідні умови праці та достойні заробітні плати, і врешті-решт зробити наш ринок праці конкурентним.»

 Окрім питання «тіньової» зайнятості, представники підприємців області підняли також питання боротьби з  діяльністю незареєстрованих суб’єктів господарювання. Боротися з цим  вкрай негативним явищем дуже важко, адже в законодавстві практично відсутні механізми їх виявлення та притягнення до відповідальності. У той час, коли легальний бізнес не лише сплачує податки та відповідає за дотримання законодавства про працю перед контролюючими органами, «чорний» бізнес працює за власними законами і фактично ні перед ким не несе жодної відповідальності.

Завдяки цьому вони створюють реальну конкуренцію за кваліфіковані робочі кадри, оскільки можуть  собі дозволити платити заробітну плату вищу, ніж легальні підприємці. Ті працівники, хто погоджується на такі умови, часто забувають про те, що вони позбавлені будь-яких соціальних гарантій, бо їх трудові відносини нічим не підтверджені. Вони не сплачують соціальних внесків, стаж роботи не зараховується до загального трудового стажу, відсутні гарантії при нещасних випадках під час виконання трудових обов’язків.

«Ми розуміємо, що боротьба з «чорним» бізнесом, виведення його у законну площину має бути одним із пріоритетів нашої роботи. Тому пропоную скоординувати та об’єднати наші зусилля у цьому напрямку, напрацювати реальні дієві механізми виявлення та притягнення до відповідальності тих підприємців, що працюють нелегально,» – підсумував Вадим Лозовий.