gov.ua Державні сайти України
Пошук

Одещина: про безпеку працівників під час і після виходу з карантину

26 травня 2020

Головне управління Держпраці в Одеській області надає консультації щодо безпечного відновлення роботи на підприємствах Одещини.

Роботодавцям необхідно провести оцінку ризиків та заздалегідь забезпечити на своїх підприємствах найсуворіше дотримання правил з охорони праці для того, щоб звести до мінімуму небезпеку зараження COVID-19 працівників.

Щоб гарантувати безпечне відновлення роботи та уникнути її нових перебоїв, необхідно вжити заходів для запобігання ризиків, адаптованих до особливостей кожного сектора, кожного робочого місця і категорії працівників. Такі заходи можуть включати:

  • скорочення фізичних контактів між працівниками, підрядниками, клієнтами та відвідувачами, а в разі, коли такі контакти все ж мають місце, дотримання необхідної дистанції;
  • забезпечення більш ефективної вентиляції робочих приміщень;
  • постійне чищення поверхонь, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організацію необхідних умов для миття рук і дезінфекції.

    За потреби безкоштовно надавати працівникам засоби індивідуального захисту. Забезпечити навчання, підготовку і наявність інформаційних матеріалів з охорони праці, в тому числі, що стосуються дотримання особистої гігієни і використання на робочих місцях необхідних коштів, в тому числі засобів індивідуального захисту.