gov.ua Державні сайти України
Пошук

Одещина: працівникам ТОВ «ЗАРС» роз’яснено вимоги законодавства про охорону праці

24 січня 2020

“Система стандартів безпеки праці “Охорона праці і промислова безпека у будівництві”. Основні положення” — було однією з тем семінару на ТОВ «ЗАРС», в якому брали участь фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області.

На заході також були присутні працівники, керівництво та представники служби охорони праці підприємства.

Головний державний інспектор Головного управління Лідія Заруба поінформувала присутніх про вимоги законодавчих документів:

-НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках».

– «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», НПАОП 0.00-1.71-13.

– «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», НПАОП 0.00-1.15-07.

– «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», НПАОП 0.00-1.80-18.

Представник Головного управління також звернула увагу на набрання чинності «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», який вступив в силу з 1 липня 2019 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 337 від 17.04.2019 року.

Увагу присутніх було звернуто на попередження нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Під час виконання робіт на будівництві працівники одержують травми, працюючи на висоті. Тому головний державний інспектор звернула особливу увагу на дотримання правил охорони праці під час виконання робіт на висоті. Вона підкреслила, що задля уникнення травм та аварій на виробництві дуже важливо:

-не дозволяти виконувати роботи на висоті без засобів індивідуального захисту;

-не допускати до робіт ненавчених працівників;

-не дозволяти виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при поганих погодних умовах (грозі, спеці);

-не дозволяти виконувати роботи у нічний час при недостатній освітленості;

– встановити та обов’язково перевірити закріплення тупикових упорів на рельсових коліях баштових та козлових кранів.

Фахівець Головного управління наголосила на необхідності посилення виконавчої дисципліни керівником підприємства: розробку дієвих заходів щодо посилення контролю та організації безпечних умов праці під час виконання робіт, забезпечення контролю за використанням засобів індивідуального захисту; роботи необхідно розпочинати лише за наявності розроблених проектів робіт, проектів організації будівництва та наявності акта здачі будівельного майданчика, забезпечити на будівельних об’єктах згідно ДБН та ПВР наявність захисних козирків по периметру будівельних споруд, укладати трудові угоди з працівниками, які залучаються до виконання робіт на будівельних майданчиках, обмежити допуск на територію будівельних майданчиків сторонніх осіб.

Головний державний інспектор роз’яснила учасникам семінару, що виконання робіт з підвищеною небезпекою працівниками, які не мають відповідного фахового навчання, без попередньої підготовки організаційних заходів (проекти виконання робіт, технологічні карти, схеми стропування, наряди-допуску, інструктажі) заборонено.