gov.ua Державні сайти України
Пошук

Одещина: працівникам обласного онкологічного диспансеру роз’яснено вимоги законодавства з охорони праці

08 червня 2021

Фахівці ГУ Держпраці в Одеській області взяли участь у перевірці знань з питань охорони праці працівників КНП «Одеський обласний онкологічний диспансер» Одеської обласної ради.

Посадові особи ГУ Держпраці довели до відома присутніх стан захворюваності медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії, і здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, та визначили перелік основних причин, що приводять до інфікування.

Основними причинами, які призводять  до гострої респіраторної хвороби COVID-19 є: 

-відсутність або неякісне проведення інструктажу з охорони праці;

-незабезпеченість медичних працівників засобами індивідуального захисту;

-невикористання працівниками засобів індивідуального захисту при їх наявності тощо.

Також посадці ГУ Держпраці поінформували присутніх про вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого ПКМУ від 17.04.2019 року № 337 (своєчасність надання повідомлень про гостре професійне захворювання медичних працівників, склад комісії, терміни розслідування, відповідальність роботодавця за порушення вимог Порядку). 

Було наголошено на проведенні превентивних заходів під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та підозрою на інфікування COVID-19.

Посадових осіб медичного закладу, відповідальних за безпечну експлуатацію кисневих балонів та трубопроводів з киснем, ознайомлено з основними вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання, з ризиками, що виникають або можуть виникнути  під час експлуатації та транспортування кисневих балонів, Правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, іншими нормативно-правовими актами з охорони праці.

Всі працівники виявили повноцінні знання з питань охорони праці.