gov.ua Державні сайти України
Пошук

Начальник ГУ Держпраці у Херсонській області надав роз’яснення громадянам у телефонному режимі

02 квітня 2020

У зв’язку із запровадженням карантинних заходів посадові особи ГУ Держпраці у Херсонській області надають консультації та роз’яснення з основних напрямів діяльності дистанційно.

Так, з метою якісного і оперативного консультування громадян, начальник ГУ Держпраці Віталій Берлим надав роз’яснення та консультації мешканцям Херсонщини у телефонному режимі.

Зокрема, директор підприємства, який займається зварювальними роботами, звернувся з проханням роз’яснити, чи потрібно подавати Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці щоразу як підприємство змінює місце проведення зварювальних робіт.

Віталій Берлим зазначив, що загальний порядок щодо повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. № 922. Декларування відповідності матеріально-технічної бази законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки здійснюється відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. №1107. Так, згідно з вимогами п.21 Порядку, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці складається за формою, що міститься у додатку №8 до Порядку та подається за місцем знаходження або у випадках, передбачених законом – за місцем провадження діяльності або місцем знаходження відповідного об’єкта.

В одній декларації можна вказувати кілька адрес проведення робіт, які виконуються підприємством, що заощадить час на їх подання.

Також мешканець смт Велика Олександрівка запитав: що робити, якщо роботодавець не повертає трудову книжку?

Керівник ГУ Держпраці відповів, що, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпПУ) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення з роботи, належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 КЗпПУ.

У разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника.

У разі невидачі роботодавцем трудової книжки план дій може бути наступний:

– надіслати роботодавцю рекомендований лист з описом вкладення, зі згодою на пересилання трудової книжки засобами поштового зв’язку, із зазначенням поштової адреси, на яку необхідно надіслати трудову книжку;

– у разі необхідності проведення заходу контролю (інспекційного відвідування), працівник трудові права, якого порушені має право направити до територіального управління Державної служби України з питань праці заяву у порядку Закону України «Про звернення громадян»;

– звернутись до суду за захистом своїх прав, подавши відповідну заяву в порядку Цивільного процесуального кодексу України», роз’яснив Віталій Берлим.

З метою отримання кваліфікованої і професійної допомоги громадяни завжди можуть звертатися до посадових осіб Головного управління Держпраці у Херсонській області.