gov.ua Державні сайти України
Пошук

На зустрічі фахівців Держпраці та представників органів державної влади Харківської області обговорено питання «тіньової» зайнятості

04 жовтня 2018

3 жовтня в Палаці Праці відбулась зустріч з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати з представниками членських організацій об’єднання профспілок Харківської області.

В заході прийняли участь заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко, Начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков,   Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко, представники профспілкових організацій та громадськості.

Олена Петренко акцентувала увагу, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування починаючи з 5 жовтня 2018 року доручено провести комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

У Харківській області триває боротьба з тіньовою зайнятістю. У регіоні за 10 місяців цього року надійшло до місцевого бюджету на майже на чверть більше податків на прибутки з доходів фізичних осіб, аніж у минулому році. Вже з 5 жовтня заплановані перевірки за участі Держапраці,  Державної фіскальної служби, Нацполіції. Пенсійного фонду, мета яких – детенізація зайнятості та легалізація доходів населення.

Податківці, представники Держпраці, Пенсійного фонду, Національної поліції та профспілок обговорили сьогодні проблеми легалізації зарплати.

Працедавці, намагаючись мінімізувати сплату податків, нерідко переводять робітників на неповний робочий тиждень. У Головному управлінні Держпраці говорять – у такому випадку людина втрачає частину страхового стажу, що необхідно для оформлення пенсії. Крім того, працівники, які працюють нелегально, у випадку отримання травм на виробництві, не зможуть розраховувати на виплати, пов’язані з втратою працездатності. Чималі санкції у випадку виявлення на підприємстві співробітників, які виконують роботу без оформлення трудових відносин, чекають і на працедавців – це 30 мінімальних зарплат на одного виявленого неоформленого співробітника. На сьогодні це складає понад 111 тисяч гривень.