На засіданні робочої групи у Чернівецькій ОВА напрацьовано низку кроків, які сприятимуть у подоланні незадекларованої праці в області
01 грудня 2023Як практично активізувати заходи з подолання тіньової праці у регіоні обговорено на засіданні робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у Чернівецькій обласній військовій адміністрації.
Участь у засіданні взяла начальниця Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Ліна Корева, яка стала основною доповідачкою при розгляді питання про результати проведеної роботи щодо зменшення рівня незадекларованої праці.
Наголошено, що у 2023 році інспектори провели серед місцевих суб’єктів господарювання понад 2 800 інформаційних відвідувань, спрямованих на популяризацію офіційно оформленої праці. За результатами заходів, роботодавці Буковини легалізували трудові відносини з понад 4 770 громадянами.
Представниця Держпраці акцентувала на підставах, які дозволяють фахівцям здійснювати заходи державного нагляду (контролю).
Підкреслено, що перевірки відбуваються з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 року за № 303 – «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».
Особливо активно на засіданні обговорено практичну організацію проектів, націлених на подолання незадекларованої праці та належної виплати офіційної заробітної плати.
Зазначено, що наразі на Буковині у так званій групі з найбільш ризикованими економічними галузями, де потенційно найменші заробітні плати, зафіксовано: галузь вантажних перевезень (середня заробітна плата – 6 тисяч гривень), готельний та ресторанний бізнес (7 600 гривень), приватні медичні заклади (5 000 гривень) тощо.
Вирішено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність за цими економічними напрямами, будуть перебувати в особливому фокусі уваги відповідних контролюючих органів. Підставою цьому мають стати результати фінансової та господарської діяльності підприємств за 2023 рік.