gov.ua Державні сайти України
Пошук

На засіданні колегії Тернопільської ОДА обговорили стан охорони праці в області

15 листопада 2019

Засідання колегії відбулося під керівництвом голови Тернопільської облдержадміністрації. Під час заходу розглянули низку важливих питань. Зокрема, начальник територіального Управління Держпраці Наталія Рус проінформувала присутніх про стан охорони праці на підприємствах області та шляхи попередження виробничого травматизму.

Одним із основних пріоритетів державної політики є забезпечення промислової безпеки та охорони праці. Аналіз стану охорони праці підтвердив, що в області триває тенденція до зростання рівня виробничого травматизму.

«За 9 місяців 2019 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшилась на 10,5%, або на 6 нещасних випадків (протягом січня-вересня 2019 року травмовано 57 осіб, у той час, як у 2018 році – 51.Ккількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов‘язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 27%, або на 3 нещасних випадки (за 9 місяців 2019 року смертельно травмовано 11 осіб, у 2018 році – 8)», – розповіла начальник Управління Наталія Рус.

Одним із проблемних питань охорони праці сьогодення є незадовільний стан ліфтового господарства області, яке має високий рівень фізичного зносу конструкцій та електрообладнання.  Ліфти, які відпрацювали 25-річний ресурс, підлягають експертному обстеженню для вирішення питання їх подальшої експлуатації.

 «У житловому фонді комунальної та кооперативної форми власності міста Тернопіль експлуатується 761 ліфт, термін експлуатації 525 ліфтів з яких перевищує 25 років. Частина з них потребує експертного обстеження. Крім цього, ряд підприємств та об‘єднань співвласників багатоквартирних будинків, не отримали в органах Держпраці дозвіл на експлуатацію ліфтів відповідно до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів підвищеної небезпеки», – зазначила Наталія Рус.

Із метою попередження нещасних випадків на виробництві головні державні інспектори Управління у січні-вересні 2019 року провели  907 перевірок виробничих об‘єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, у т. ч. 99 позапланових (перевірено  538 підприємств). Під час заходів державного контролю виявлено 4 603 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. За незадовільний стан охорони праці, порушення нормативних актів з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності 413 працівників, 245 –  керівників підприємств.