gov.ua Державні сайти України
Пошук

На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Луганській області обговорено проблемні питання безпеки праці на шахтах

08 червня 2018

На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Луганській області, на яке було запрошено технічних директорів об’єднань ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля», директорів шахт, керівників підприємств соціально-культурної сфери, порушено питання дотримання режиму вентиляції, стану виконання пиловибухозахисних заходів, комплектності дільниць вентиляції та техніки безпеки (дільниць ВТБ) на шахтах.

Начальник управління гірничого нагляду Головного управління проінформував про стан провітрювання та пилогазового режиму на вугільних шахтах Луганської області. З цього питання колегія заслухала звіти технічних директорів об’єднань ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля» та запропонувала заходи, спрямовані на підвищення колективної та особистої безпеки працюючих гірників.

Обговорено стан організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці на підприємствах Луганської області, складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розслідування причин виникнення гострих та хронічних захворювань. За результатами обговорення було прийнято рішення розвивати взаємодію з представниками медичних закладів, задіяних у проведенні періодичних медичних оглядів, шляхом проведення спільних семінарів з фахівцями відділу державного нагляду в сфері гігієни праці Головного управління.

Начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ознайомив присутніх із поточними результатами перевірок об’єктів з масовим перебуванням людей, які проводяться відповідно до витягу доручення Прем’єр-міністра України № 11 від 28 березня 2018 року. За період з 17 квітня по 30 травня 2018 року проведено 86 перевірок торговельно-розважальних центрів, шкіл та дошкільних навчально-виховних закладів, лікувально-профілактичних закладів та закладів професійної освіти. Виявлено 1086 порушень законодавства з питань охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 44 посадові особи, у тому числі 23 перших керівники підприємств. Колегія заслухала директора торговельно-розважального центру «Астрон» (м. Сєвєродонецьк) та директора Вищого професійного училища № 94 (м. Лисичанськ) про підсумки проведених перевірок їх підприємств та стан усунення виявлених порушень. «Метою перевірки було не лише знайти і покарати порушників, а в першу чергу допомогти навчальному закладу попередити ризики, які загрожують життю та здоров’ю всіх учасників освітнього процесу», – зазначив директор ВПУ № 94.

Стосовно інформації начальника управління з питань праці про роботу з виявлення неоформлених трудових відносин на підприємствах Луганської області та про стан реалізації органами місцевого самоврядування функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю колегія прийняла рішення активізувати співпрацю з Луганською обласною державною адміністрацією та райдержадміністраціями в процесі передачі об’єднаним територіальним громадам повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю.

Підсумовуючи засідання, начальник Головного управління зазначив, що згідно з розпорядженням Голови Держпраці України боротьба з нелегальним працевлаштуванням залишається одним з найголовніших пріоритетів у роботі Держпраці.