gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Закарпатті свідомий автоперевізник не став чекати перевірки та оперативно оформив трудові відносини з водіями

14 червня 2021

На автодорогах Закарпаття щомісяця проходять інформаційно-розяснювальні рейди за участі представників управлінь Держпраці, Укртрансбезпеки та Національної поліції області. Головна мета рейдового моніторингу – профілактика правопорушень. Автоперевізникам нагадують вимоги законодавства з питань праці, зокрема щодо офіційного працевлаштування, безпеки дорожнього руху, охорони праці та наголошують на важливості вжиття відповідних заходів щодо усунення виявлених порушень.

Треба сказати, що такі заходи є досить дієвими: чимало субєктів господарювання (автоперевізників) прислуховуються до порад представників контролюючих органів і виправляють певні недопрацювання.

Так, скажімо, було нещодавно на Хустщині. Головні державні інспектори Управління Держпраці у складі робочої групи моніторили ситуацію на автодорозі при вїзді в село Іза.

У ході рейду посадовці серед інших поспілкувалися і з трьома водіями, які здійснювали перевезення працівників на одне з берегівських підприємств. Як зізналися самі водії, вони працюють на підприємця зі Львівщини, але офіційно трудових договорів зі своїм роботодавцем не укладали.

На підставі отриманої інформації, фахівці Управління Держпраці розпочали збір та аналіз відомостей з метою вжиття заходів на усунення порушень трудового законодавства суб’єктом господарювання, де був зафіксований факт використання незадекларованої праці. Але автоперевізник не став чекати візиту держінспекторів праці та оформив зі своїми працівниками трудові відносини в установленому законодавством порядку.

Таким чином, за сприяння Управління Держпраці, троє осіб змогли легально працевлаштуватися.