gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Тернопільщині обговорили шляхи погашення заборгованості із виплати заробітної плати

23 червня 2021

З метою здійснення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Тернопільській обласній державній адміністрації діє спеціальна обласна комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю.

Участь у її черговому засіданні, яке відбулося у приміщенні Тернопільської обласної державної адміністрації, взяв начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Ігор Хаварівський.

Учасники заходу розглянули питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, а також заборгованості з обов’язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, єдиному соціальному внеску та внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах, в установах та організаціях Тернопільської області.
Особливу увагу було приділено розгляду
питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати перед працівникам рятувально-водолазної служби області, що утворилася у зв’язку з проведенням реорганізації служби шляхом перетворення її у комунальні підприємства.

У підсумку цього засідання членами комісії було прийнято протокольне рішення та надано рекомендації щодо необхідності активізації роботи районними тимчасовими комісії в напрямі погашення підприємствами-боржниками існуючої заборгованості та недопущення її зростання надалі.

Довідково: 25 підприємств, установ та організаційна території області є божниками із виплати заробітної плати. Упродовж січня-травня 2021 року за реагування інспекторів праці Управління Держпраці під час проведених заходів державного контролю роботодавці погасили борги перед 279 працівниками на загальну суму 2,6 млн  гривень.