gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Сумщині фахівці Держпраці роз’яснили молоді їх трудові права

03 червня 2019

До Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається щорічно 1 червня, інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію для студентів закладів освіти І рівня акредитації міста Суми, звернувши увагу молоді на те, яким чином захистити свої права як працівника, гарантовані державою.

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління (далі – відділ) Оксана Чернишова, Юлія Гришина та Дмитро Кучеренко у рамках семінару роз’яснили студентам Коледжу Сумського національного аграрного університету те, що у  трудових відносинах неповнолітні громадяни в правах прирівнюються до повнолітніх. Тому вони так само зобов’язані чесно і сумлінно працювати, своєчасно й точно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватися трудової дисципліни тощо.

У Сумському будівельному коледжі фахівці відділу Ольга Підопригора,  Кирил Міщенко, Артем Ілляшенко та Юлія Лютова проінформували студентів про пільги, якими користуються неповнолітні під час виконання трудових обов’язків, зокрема в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці.

Також інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області Віталій маслак, Аліна Берлет та Марія Загребельна відвідали Машинобудівний коледж Сумського державного університету. У ході обговорення зі студентами вимог законодавства фахівці наголосили на важливості недопущенні нелегального працевлаштування, через яке більшість неповнолітніх залишаються безправними, а отже, і соціально незахищеними.

Довідково. Постановою Кабінету міністрів України від 30.05.2018 № 453 затверджено Державну соціальну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, згідно з якою на Управління Держпраці у Сумській області, як на територіальний орган Державної служби України з питань праці покладено здійснення моніторингу стану додержання законодавства про працю неповнолітніх та проведення заходів для підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці.