На семінарі з представниками 90 закладів охорони здоров’я Житомирської області говорили про профілактику виробничого травматизму у медичній сфері
11 квітня 2019В Житомирі в обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського відбувся семінар за участю фахівців Управління Держпраці у Житомирській області та Управління охорони здоров’я Житомирської ОДА. До участі у превентивному заході запросили близько 120 інженерів з охорони праці з 90 лікарень та спеціалізованих медичних закладів області.
Серед переліку питань, які обговорювались з представниками закладів охорони здоров’я Житомирщини, особливу увагу фахівці Управління Держпраці звернули на профілактику виробничого травматизму у закладах охорони здоров’я, зокрема, провели аналіз нещасних випадків, їх причин та наслідків, а також навели приклади найбільш поширених порушень, які призводять до настання подібних ситуацій.
За словами інспекторів Управління Держпраці, торік в Житомирській області, так і в Україні в цілому найбільше на роботі травмувались працівники соціально-культурної сфери, яка охоплює й заклади охорони здоров’я. Більшість нещасних випадків зі смертельним наслідком в галузі сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод та падіння потерпілого під час пересування. Причинами настання нещасних випадків були організаційні проблеми: порушення технологічного процесу, порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі ігнорування посадових обов’язків, невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів, а також порушення Правил безпеки руху.
Також доповідачі зауважили, що не варто приховувати нещасні випадки, потрібно повідомляти протягом доби Управління Держпраці, з метою якісного проведення розслідувань, своєчасного встановлення причини та обставини, з тим щоб не допустити виникнення подібних випадків надалі.
Наостанок фахівці закликали звернути увагу на світовий досвід, який показує, що безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого медзакладу. Відсутність нещасних випадків позначається на професійній активності працюючих, на моральному кліматі в колективі, а отже і на ефективності та продуктивності праці, скорочує витрати на пільги та компенсації за роботу в шкідливих та небезпечних для здоров’я умовах.