gov.ua Державні сайти України
Пошук

На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації розглянули результати роботи Управління Держпраці у Полтавській області

25 січня 2017

%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d1%96%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b0-25-01-2017Основний показник роботи Управління Держпраці – це стан виробничого травматизму в області. На цьому наголосив начальник Управління Сергій Щербак під час розширеного засідання колегії ОДА. Керівник зазначив, що минулоріч знизився рівень травматизму на виробництві Полтавщини. Так, у 2016 році на підприємствах, підконтрольних Управлінню, сталося 188 нещасних випадків (- 6 порівняно з 2015 роком), з них 17 із смертельними наслідками (- 2 порівняно з 2015 роком).  Найбільше випадків виробничого травматизму із смертельними наслідками зафіксовано на підприємствах нерудної промисловості, водопровідно-каналізаційного господарства, нафтогазової промисловості та будівництва.  Саме на ці галузі, як зазначив Сергій Щербак, буде передусім спрямована увага інспекторів з охорони праці у поточному році.

Також він озвучив проблемні питання по всіх галузях нагляду та окреслив шляхи їх вирішення. Зокрема, це експлуатація в житловому фонді області пасажирських ліфтів після закінчення нормативного терміну служби (25 років). За інформацією Управління Держпраці, з 2 483 ліфтів, що експлуатуються в житловому фонді області, у 1325 вичерпано граничний термін служби. Необхідно провести експертне обстеження 287 ліфтів, лише 626 мають диспетчерський зв’язок. За поданням фахівців Управління в судовому порядку заборонено експлуатацію 130 ліфтів, переважна більшість яких знаходиться в житловому фонді м. Полтава. Сергій Щербак відмітив, що Лубенська міськрада на виконання судового рішення привела у належний стан 15 ліфтів. В свою чергу, голова Полтавської ОДА Валерій Головко звернув увагу присутніх на важливість цієї проблеми та порекомендував міським головам відповідально поставитись до роботи щодо заміни та модернізації ліфтового господарства області.

Порушили на засіданні колегії й питання легалізації трудових відносин. У цьому напрямку фахівці Держпраці працюють як самостійно,  так і в складі робочих груп, які створені при райдержадміністраціях. Так, за минулий рік інспекторами Управління виявлено факти неналежного оформлення трудових відносин у 157 суб’єктів господарювання, в тому числі у 136 без повідомлення ДФС про укладення з працівниками трудового договору. Належно оформлено документи реагування щодо 39 осіб, які працювали без трудових договорів.