gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Рівненщині триває превенція з безпечної експлуатації кисневих балонів у КНП “Міська лікарня №2”

19 листопада 2020

З роз’ясненнями стосовно вимог безпечної експлуатації кисневих балонів побували у КНП “Міська лікарня №2” Рівненської міської ради посадові особи відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Рівненській області.

Фахівці поінформували відповідальних осіб та працівників лікарні про заходи щодо запобігання нещасних випадків під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем в закладах охорони здоров’я. Зокрема, роз’яснили вимоги до кисневих балонів. Деталізували основні дефекти балона, через які він повинен бути відбракований:
1. Несправність вентиля,
2. Знос різьби горловини,
3. Вибиті не всі дані або закінчився термін технічного огляду,
4. Сильна зовнішня корозія,
5. Тріщини,
6. Фарбування і напис не відповідають нормі,
7. Вм’ятини,
8. Випучини,
9. Раковини та риски глибиною понад 10% номінальної товщини стінки,
10. Косо насаджений або пошкоджений башмак. 
Також посадовці наголосили, що забороняється витрачати кисень з балона повністю!Залишковий тиск повинен становити не менше 0,05 МПа (0,5 кг/см2, бар).

Загалом Управлінням Держпраці заплановано відвідати в рамках превенції 21 заклад охорони здоров’я Рівненщини, які експлуатують або мають намір експлуатувати медичний кисень. Особлива увага приділена медичним закладам, які визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19.