gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Рівненщині розпочато боротьбу з нелегальним видобутком піску

16 грудня 2019

Перше засідання робочої групи з питань виявлення та припинення незаконного видобутку будівельного піску на Рівненщині відбулося в облдержадміністрації. Група створена за дорученням голови Рівненської ОДА. До її складу увійшла начальник відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Держпраці у Рівненській області Наталія Токарець, фахівці ОДА, представники правоохоронних органів, управління лісового господарства,  екологічної інспекції, ГУ Держгеокадастру.

Наталія Токарець поінформувала, що в області лише 10 суб’єктів підприємницької діяльності видобувають пісок легально. Управління Держпраці контролює їх діяльність в частині дотримання нормативних вимог з безпеки праці та трудового законодавства.

Однак, є такі підприємці, які ведуть «пісочний» бізнес нечесно, наносять шкоду екології, місцевим та державному бюджетам.

«Рівненщина – це територія рівних можливостей для всіх, хто хоче вести прозорий бізнес, – наголосив на засіданні голова Рівненської ОДА Віталій Коваль Маємо досвід у легалізації АЗС, тому беремося за незаконний видобуток піску. Нелегальні видобувачі піску мають припинити свій бізнес або перейти з «чорного» в «білий». У свою чергу, готові допомогти бізнесменам, які мають проблеми з легалізацією, аби вони могли розвиватися та створювати робочі місця».

Робоча група передусім проведе інвентаризацію всіх земельних ділянок, де ведеться така діяльність, проаналізує наявність дозвільних документів у суб’єктів господарювання. Кожен об’єкт обстежать правоохоронці та контролюючі органи.