gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Рівненщині інспектори праці виявили 24 неоформлені працівники

16 вересня 2021

Заходи контролю з питань легалізації праці  здійснили посадовці Управління Держпраці у Рівненській області у низці підприємств Рокитнівщини. В особливому полі зору були суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у лісопереробці. Ця галузь належить до напрямів діяльності з високим ризиком використання незадекларованої праці. Також увагу було приділено підприємцям, що працюють у сфері громадського харчування.

Під час заходів контролю у 5 суб’єктів господарювання інспектори зафіксували факт використання праці 24 неоформлених осіб.

Даний факт порушує вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП України та ПКМУ № 413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 За результатами інспекційних відвідувань складено відповідні акти та приписи на усунення виявлених порушень трудового законодавства.

Нагадуємо!

Допуск працівника до роботи без належно задекларованих трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця.