На Полтавщині відбулась спільна нарада представників обласних управлінь Пенсійного фонду, Держпраці, виконавчої та фіскальної служб щодо попередніх результатів роботи у напрямку детінізації заробітних плат
06 грудня 2018Засідання проходило під головуванням начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимира Тараторіна. Головними темами обговорення стали попередні результати роботи відомств щодо виконання урядових доручень про забезпечення планових надходжень зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) та платежів до бюджету Фонду, погашення заборгованості та легалізація заробітної плати.
Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Оксана Мисик зосередила увагу присутніх на плануванні саме дієвих заходів, спрямованих на виконання показників надходжень коштів від сплати ЄСВ та погашення заборгованості по їх сплаті. Вона проінформувала учасників наради, що за статистикою загальна сума заборгованості з платежів до Пенсійного фонду складає нині майже 170 млн. грн. Переважну частку цієї суми – 155 млн. грн. – заборгували підприємства, які перебувають на різних стадіях банкрутства. Тож зусилля працівників Фонду та партнерів зосереджуються наразі на “дієвому статусі боргу”, тобто, реальному щодо повернення. На сьогодні спільним здобутком можна вважати те, що порівняно з початком року дієвий статус боргу в області зменшився більше, ніж на 1 млн. грн. та становить близько 13 млн. грн.
Під час обговорення також було наголошено, що найбільш несвідомими у соціально-правовому аспекті виявилися фізичні особи-підприємці. Вони усіляко ухиляються від сплати обов’язкових платежів, ігноруючи той факт, що першочерговою умовою одержання пенсійної виплати є набуття необхідного страхового стажу. За даними органів фіскальної служби загальна заборгованість з ЄСВ на сьогодні складає 210 млн. грн., частка фізичних осіб-підприємців у цій сумі – 147 млн. грн. (70%).
“Будь-які борги в нинішній економічній ситуації є тягарем для пенсійної системи. Тому у цьому питанні ми покладаємо надії на допомогу партнерів з органів юстиції. Сфера їх впливу – примусове виконання рішень щодо стягнення боргів зі сплати ЄСВ”, – підкреслив Володимир Татраторін.
Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших НПА Управління Держпраці у Полтавській області Ірина Гетало проінформувала присутніх, що за результатами інспекційних відвідувань та роз’яснювальної роботи протягом 10 місяців поточного року на підприємствах регіону легалізовано понад 32 тис. робочих місць. Фахівець підкреслила, що Держпраці, першочергово, має на меті попередити виникнення випадків порушення законодавства про працю з боку роботодавців, і саме тому інформаційну-роз’яснювальну роботу відомство проводить постійно: організовує безліч семінарів та тренінгів, консультацій та роз’яснень для працюючого населення, щоденно всім бажаючим надаються відповіді на запитання у телефонному режимі, проводиться особистий прийом та робота з письмовими зверненнями. Та разом з тим, Управління вживає всі можливі заходи по боротьбі з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами, передбачені чинним законодавством.
Наприкінці наради іі учасники обговорили актуальні напрямки поліпшення співпраці щодо обміну інформацією та поданням відповідної звітності, окреслили план спільних дій та заходів, визначили приорітетні завдання до кінця поточного року.
“Від злагоджених і конструктивних дій органів Пенсійного фонду, фіскальної та виконавчої служб, Держпраці залежить наповнення коштами бюджетів усіх рівнів для збільшення ресурсу на фінансування пенсійних виплат, а отже, і захист прав громадян та їх соціальне забезпечення”, – підсумував Володимир Тараторін.