gov.ua Державні сайти України
Пошук

На онлайн-прийомі з громадянами Вінницької області зосередилися на питанні доплат у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати

01 лютого 2017

16Підвищення мінімальної заробітної плати, а також зміна системи оплати праці викликали  у роботодавців безліч запитань щодо порядку нарахування заробітної плати, розрахунку її складових, проведення доплат до рівня мінімальної заробітної плати, а також щодо врахування доплат і надбавок при нарахуванні зарплатні. До січня 2017 року доплати нараховувалися понад розмір мінімальної заробітної плати, а з нового року за новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Так, Ольга Ходик, головний бухгалтер Вінницького художнього музею, відвідала онлайн-прийом громадян, щоб з’ясувати у фахівців Держпраці: чи включаються до мінімальної заробітної плати 10 % доплати за використання дезинфікуючих засобів, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати? Заступник директора департамента з питань праці Олена Коновалова роз’яснила, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відповідно до  статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.

Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці». Це  доплати за:

  • роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
  • роботу в нічний та надурочний час;
  • роз’їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Таким чином, доплати за використання в роботі дезинфікуючих засобів, за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати  включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

До фахівців Держпраці звернувся також Борис Слупський. Він працює провідним спеціалістом з котлонагляду ПАТ «Західенерго».

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Його робота вимагає дотримання Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів, а також інших НПАОП.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проте, за словами Бориса, ці документи морально застаріли та не відповідають вимогам сьогодення. Його цікавить, на якому етапі перебуває розробка нових нормативно-правових актів та коли набудуть чинності нові Правила?

18Володимир Шавернєв, головний спеціаліст департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, пояснив, що робочою групою вже розроблені проекти Правил безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, та Правил безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів. Ці документи проходять процедуру правової експертизи в Держпраці, після чого будуть оприлюднені на офіційному сайті Держпраці для ознайомлення та надання пропозицій і зауважень. Далі проекти цих нормативних актів будуть направлені для погодження до відповідних центральних органів виконавчої влади.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Загалом онлайн-прийом відвідало троє громадян. Решта запитань стосувалися порядку здійснення перевірок з питань атестації робочих місць за умовами праці, доплат мобілізованим працівникам. Спеціалісти Держпраці не тільки надали роз’яснення, а й пообіцяли проаналізувати певні проблемні питання та проконсультувати у визначений час.

Онлайн-прийом громадян Волинської області відбудеться 15 лютого.

За детальною інформацією слід звертатися в Управління Держпраці у Волинській області (контактна інформація ).