gov.ua Державні сайти України
Пошук

На онлайн-прийомі з громадянами Чернівецької області детально розглядалося питання забезпечення спецодягом та спецвзуттям лісівників

07 грудня 2016

Провідний  інженер з охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Іван Коротчук працює безпосередньо на лісосіках, тому не дивно, що у його повсякденній роботі час від часу виникають питання, пов’язані з нещасними випадками на виробництві.

img_0301img_0304

                                          Зі своїми пропозиціями та уточненнями він звернувся до спеціалістів Державної служби України з питань праці, відвідавши онлайн-прийом громадян. Оскільки він проводиться за допомогою скайп-зв’язку,  Івану не довелося їхати до столиці, аби поспілкуватися з фахівцями центрального апарату Держпраці.

4

Так, Іван Коротчук пропонує переглянути нормативні документи  щодо промислової безпеки та охорони праці, зокрема Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Йдеться про збільшення часового проміжку, впродовж якого роботодавець зобов’язаний повідомити про настання нещасного випадку з однієї години до трьох (оскільки на лісосіках є проблеми із зв’язком). А також про коригування кількості днів, впродовж яких має проводитися розслідування нещасного випадку з легким ступенем травмування (комісією створеною безпосередньо на підприємстві у разі настання нещасного випадку) –   із трьох до п’яти ( пояснює, що це дозволило би працювати членам комісії ретельніше і об’єктивніше).

Спеціалісти відділу управління інспекційної діяльності та відділу АПК-СКС зазначили, що Державною службою України з питань праці опрацьовується проект нової редакції Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Цією редакцією передбачено, що термін оперативного надання повідомлення про нещасний випадок  подовжено, але тільки до 2-х годин. Визначений час обумовлен нагальною необхідністю оперативного обстеження місця настання нещасного випадку, що здійснюється з метою забезпечення об’єктивності проведення розслідування.

6По-перше, роботодавець може повідомляти з використанням будь-яких засобів зв’язку, по-друге, цей термін враховує час з моменту отримання роботодавцем інформації про нещасний випадок, а не з моменту настання нещасного випадку.

Побажання щодо продовження терміну проведення розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства також враховано у новій редакції проекту Порядку. Зазначений термін планується збільшити з 3-х до 5-ти робочих днів.

Фахівці Держпраці звернули увагу, що, відповідно до вимог законодавства, після доопрацювання проекту Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, документ буде оприлюднений на офіційному сайті Держпраці з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.

Для надання зауважень та пропозицій до нього законодавством передбачено строк до трьох місяців з дня опублікування. Тож Івану запропонували надати свої пропозиції .

Під час розмови громадянин Коротчука також запитав, чи будуть переглядатися норми забезпечення спецодягом та спецвзуттям лісівників щодо зменшення термінів його носіння. Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Радіонов зазначив, що нині в Україні діють Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам лісового господарства, які були розроблені та зареєстровані у Мін’юсті у травні  2005 року.

Держпраці підтримує перегляд Норм та приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів з відповідним зменшенням термінів носіння спецодягу та спецвзуття для працівників лісового господарства.Також Микола Радіонов  повідомив, що стаття 8 Закону України «Про охорону праці» встановлює: роботодавець може згідно з колективним договором додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

2dscn1225

                                                                                                                                                                                        На онлайн-прийомі до спеціалістів Держпраці звернулися громадяни Чернівецької області із запитання, які стосуються проведення атестації робочих місць, збереження робочого місця та середнього заробітку працівника під час  його мобілізації та проблемні питання, а також руйнування димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках Чернівців.

Згідно з графіком наступний онлайн-прийом відбудеться з громадянами Чернігівської області.