На Одещині понад 30 підприємств будівельної галузі взяли участь в конференції з питань профілактики виробничого травматизму
28 вересня 2021У Головному управлінні Держпраці в Одеській області проведено онлайн-конференцію з суб’єктами господарювання будівельної галузі Одещини на тему «Профілактика виробничого травматизму в будівельній галузі».
У онлайн-конференції брали участь представники більш як 30 підприємств будівельної галузі. До участі в онлайн-конференції було залучено Одеську обласну організацію роботодавців.
На конференції представникам підприємств було роз’яснено основні аспекти законодавства України, що регулюють питання охорони праці, промислової безпеки, основні вимоги, які постають перед замовниками та підрядними організаціями будівництва стосовно НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів», основні вимоги під час проведення планових перевірок додержання законодавства з питань охорони праці та праці. Було приділено увагу питанню розслідування аварій, які виникають під час експлуатації ліфтів.
Учасників онлайн-конференції ознайомлено з Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 3 лютого 2021 року «Про затвердження переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 09.03.2021 р., Порядком видачі Дозволів на виконання робіт та на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, що внесені до Порядку видачі Дозволів постановою КМУ від 03.02.2021 №77 (далі – Постанова).
Представники ГУ Держпраці ще раз висвітлили проблему, на яку було неодноразово звернуто увагу на попередніх онлайн-конференціях: необхідність координаторів робіт на будівельних майданчиках. Координатор з питань охорони праці на стадії розробки проектної документації призначається до початку розроблення проектної документації, координатор з охорони праці на стадії будівництва — до початку виконання будівельних робіт.
Організатори конференції звернули увагу на необхідність високої професійної підготовки для персоналу, який експлуатує обладнання підвищеної небезпеки. Фахівці ГУ Держпраці підкреслили, що облік даного обладнання має вести працівник, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, або інший працівник, призначений суб’єктом господарювання.