На Львівщині Колегія проаналізувала результати роботи Управління Держпраці за 11 місяців
13 грудня 2016За 11 місяців 2016 року фахівці ГУ Держпраці у Львівській області провели 259 перевірок суб’єктів господарювання, в тому числі 155 планових. Також здійснено 1605 перевірок виробничих об’єктів, у тому числі 1089 планових.
«Під час перевірок виявлено 12598 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, при цьому з них усунено 9568, а також в адміністративний суд направлено 20 позовних заяв щодо призупинення виробництва, виконання робіт», – повідомив Андрій Стецько, заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області.
За адміністративні порушення вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки накладено 749 штрафів на працівників, з них 172 на керівників підприємств. Загальна сума штрафів, накладених на працівників складає 258,434 тис. грн. Водночас на 4-х посадових осіб скеровано матеріали про порушення законодавства про охорону праці до правоохоронних органів.
Водночас упродовж цього періоду проведено 1734 превентивних заходів.
Андрій Стецько зазначив, що основними проблемними питаннями є скорочення відділів охорони праці та непрофесійний підбір кадрів та експлуатація зношеного обладнання.
Про стан виробничого травматизму на підприємствах Львівщини доповів начальник відділу розслідування , аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Василь Михайлюк. Він наголосив, що зростання смертельного виробничого травматизму в області спостерігається у будівельній галузі, у сферах ЖКГ, зв’язку, котлонагляді, енергетиці, на залізниці та в АПК. Зменшився рівень смертельного травматизму на підприємствах вугільної промисловості, автотранспорту, невиробничій та деревообробній сферах, а також на підприємствах, де використовується промисловий газ.
«Проаналізувавши причини виникнення травматизму на виробництві можна сказати, що основними є організаційні – 70 %. Водночас 7 % – це технічні причини та 23%- психофізіологічні »,- зазначив Василь Михайлюк.
При цьому він наголосив, що збільшується кількість випадків вживання алкоголю на робочому місці, а відповідно, пов’язаний з цим рівень травматизму.
На Колегії заслухали представників КП «Червоноградводоканал», ТзОВ «Енергомонтажвентиляція», ТзОВ «Підприємець», де відбулися нещасні випадки зі смертельними наслідками.
Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Олександр Черніков доповів про результати планової перевірки стану додержання законодавства та зайнятість населення, охорони праці та промислової безпеки у ПАТ «Іскра». Члени Колегії наголосили, що на об’єктах підвищеної небезпеки слід на законодавчому рівні заборонити працювати на умовах цивільно-правової угоди.
Присутні обговорили стан виконання Плану заходів із запобігання корупції та іншим правопорушенням, пов’язаних з корупцією в ГУ Держпраці за 2016 рік.
«Закликаю усіх державних службовців дотримуватися антикорупційного законодавства. Кожен повинен працювати прозоро та відповідно до своїх посадових обов’язків»,- резюмувала начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.