На колегії Управління Держпраці у Миколаївській області розглянуто основні вимоги до стану охорону праці в дитячих оздоровчих закладах та проблеми охорони праці в лісовому господарстві
13 квітня 2017У засіданні взяли участь, окрім членів колегії, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області Ірина Циган, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області Лариса Бурденко, директор Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Чекарь, начальник відділу з питань молодіжної політики управління молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації Микола Смоквіна, керівники 17 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Начальник управління Держпраці у Миколаївській області Юрій Козловський зазначив, що у всіх оздоровчих закладах має проводитися цілеспрямована робота щодо створення безпечних умов для відпочинку дітей і роботи персоналу.
«Головне завдання, покладене на Державну службу з питань праці – забезпечити у зв’язку з початком літнього сезону 2017 необхідну підготовку кадрів з питань охорони праці, перевірити відповідність приміщень та матеріально-технічної бази дитячих оздоровчих закладів встановленим вимогам, нормам та правилам з охорони праці, а також попередити виробничий травматизм», – зазначив Юрій Козловський.
Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Володимир Мирян підкреслив, що перед початком сезонної роботи закладів необхідно перевірити стан будівель та споруд, безпечність експлуатації спортивних та дитячих майданчиків.
Начальник відділу експертизи умов праці Управління Людмила Радченко зазначила, що незадовільні умови праці часто є основною причиною високого рівня виробничого травматизму, професійної захворюваності.
Начальник відділу з питань молодіжної політики управління молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації Микола Смоквіна попередив представників оздоровчих закладів про можливі перевірки з боку контролюючих служб та профільних цільових комісій як захід реагування на скарги громадян. Єдиний спосіб досягти безпечного відпочинку та оздоровлення дітей виконувати настанови присутніх на колегії служб.
Керівників дитячих оздоровчих закладів зобов’язано привести документацію з охорони праці у відповідність до чинного законодавства України; забезпечити проведення чергової перевірки знань з питань охорони праці у працівників закладів, які виконують роботи підвищеної небезпеки; отримати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління ознайомив членів колегії з ситуацією, що склалася в галузі лісового господарства України, зокрема Миколаївщини. Адже ситуація із зростанням смертельного травматизму в галузі лісового господарства вимагає особливої уваги і вжиття відповідних заходів щодо недопущення нещасних випадків на виробництві, а також виконання робіт й експлуатації обладнання підвищеної небезпеки без відповідних дозволів.
Для підвищення ефективності здійснення державного нагляду за станом охорони праці на підприємствах лісового господарства Миколаївської області колегією Управління прийнято рішення розробити пам’ятку про вимоги законодавства про працю для лісових господарств області, провести наради та інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками, працівниками зазначених підприємств.