gov.ua Державні сайти України
Пошук

На колегії Держпраці проаналізували ефективність заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю

24 червня 2017

23 червня на Волині відбулося засідання колегії Державної служби України з питань праці, в якому  взяли участь представники центрального апарату Держпраці, керівники територіальних управлінь та державних підприємств, що входять до сфери управління служби.

“Необхідно проаналізувати роботу за 2016 рік та перше півріччя 2017, окреслити основні аспекти та перспективи подальшої діяльності та обговорити плани роботи на майбутнє. Основну увагу варто приділити питанням легалізації праці та виплати заборгованості із заробітної плати, що є ключовим питанням у нашій роботі”, – підкреслив Голова Держпраці Роман Чернега.

Очільник служби наголосив, що пріоритетом у роботі залишаються заходи, спрямовані на зниження рівня заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності. Це питання перебуває на постійному контролі Держпраці.

«Упродовж січня-травня 2017 року посадовими особами Держпраці проведено 564 перевірки підприємств-боржників із виплати заробітної плати. Державними інспекторами з питань праці перевірено 404 підприємства, що мали у сумі більше 976 млн гривень. На вимоги державних інспекторів з питань праці підприємства погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 203 млн грн, тобто розрахувалися повністю чи частково з більше ніж 72 тисячами працівників», – окреслив ситуацію Ігор Дегнера, директор департаменту з питань праці Держпраці.

Також було обговорено результати роботи територіальних органів Держпраці у сфері здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю неповнолітніх. Стало відомо, що державними інспекторами проведено більше двох тисяч перевірок з цього питання. Застосування праці дітей виявлено у 45 роботодавців. Із загальної кількості перевірених суб’єктів господарювання 10 є підприємствами сільського господарства, 9 – промисловості, 25 – сфери послуг та 1 – інший вид діяльності.

Голова Держпраці наголосив, що під час проведення таких перевірок виявлено, що одна дитина працювала у шкідливих умовах праці, 4 – виконували роботу понад встановлену тривалість робочого часу. Діти залучалися до роботи у вихідні дні, отримували заробітну плату менше мінімальної та працювали без оформлення трудових відносин.

У контексті першочергових завдань Роман Чернега зазначив: «Наразі триває робота щодо забезпечення посвідченнями інспекторів праці, які здійснюватимуть державний контроль за додержанням законодавства про працю. Керівникам територіальних управлінь необхідно підвищити ефективність заходів державного нагляду та контролю за своєчасністю виплати заробітної плати та дотриманням суб’єктами господарювання мінімальних гарантій в оплаті праці. В першу чергу необхідно охопити перевірками 100 % всіх економічно активних підприємств-боржників, а також активізувати розгляд матеріалів перевірок на засіданнях відповідних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати».

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, повідомив, що поряд з інспекційною діяльністю в області ведеться активна інформаційно-роз’яснювальна робота. На семінарах, нарадах та круглих столах надаються консультації з питань чинного законодавства. У 2016 році посадовими особами Управління проведено 479 заходів, спрямованих на попередження вчинення порушень суб’єктами господарювання у сфері трудового законодавства, охорони праці та промислової безпеки, та 75 консультацій та семінарів з питань гігієни праці. А у І кварталі цього року проведено уже більше 400 превентивних заходів.

Особливу увагу на колегії приділили питанню організації правової роботи в системі Держпраці. Йшлося про підсумки внутрішніх аудитів діяльності установ і державних підприємств, що належать до сфери управління Держпраці, проведених у першому півріччі 2017 року.

Підсумовуючи роботу колегії, Роман Чернега закликав колектив докласти максимальних зусиль для належного виконання завдань, щоб досягти високого рівня довіри людей до органів державної влади.