gov.ua Державні сайти України
Пошук

На хвилях радіо Херсонщини «Лепетиха FM» – про дотримання норм законодавства про працю

16 грудня 2019

На Херсонщині в рамках Всеукраїнського тижня права до студії Великолепетиського радіо було запрошено на бесіду головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці ГУ Держпраці у Херсонській області Валентину Корнієнко.

Радіослухачі почули відповіді на питання щодо чинного законодавства про працю, які їх хвилюють та цікавлять. Ознайомились з порядком укладання трудового договору, дізнались про його суттєві відмінності від договору цівільно-правового характеру. Почули доцільну відповідь на питання щодо порядку прийому робітника на роботу. (ст.24, ст.48 КзпПУ). Отримали вичерпну інформацію про підстави інспекційного відвідування роботодавця (Порядок № 823 від 21.08.2019, П.5).

«Відповідно до ст. 21 КЗпПУ трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

В свою чергу цивільно-правовий договір (договір підряду, доручення тощо) – це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Тобто, за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди», – повідомила слухачам Валентина Корнієнко.

По завершенню ефіру фахівець наголосила: «На сьогодні дешевше дотримуватися норми закону, аніж чекати на штрафи. Бо слід пам’ятати всім роботодавцям, що за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору відповідно до ст. 265 КзпПУ встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітньої плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення».