gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Хмельниччині з початку інспекційної кампанії виявлено понад 200 незадекларованих працівників

21 липня 2021

В рамках реалізації положень Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік з 1 липня 2021 року посадовими особами Управління Держпраці у Хмельницькій області проводяться інспекційні відвідування з питань оформлення трудових відносин серед суб’єктів господарювання, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Так, з початку інспекційної кампанії у 86 роботодавців регіону виявлено та задокументовано факт використання незадекларованої праці 201 найманого працівника. Найчастіше випадки використання незадекларованої праці трапляються серед суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність в наступних галузях: швейне виробництво, сільське господарство, торгівля, будівництво, промисловість.

При виявленні незадекларованих працівників інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення роботодавців до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю.

Однак, першочерговим завданням інспекторів праці є забезпечення додержання роботодавцями вимог законодавства про працю, а не накладення штрафів. Тому, посадовцями Управління Держпраці проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, сприяння підвищення обізнаності щодо проблеми незадекларованої праці в цілому.
За результатами інформаційних відвідувань з 1 липня 2021 року роботодавцями легалізовано 502 працівники.