gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Хмельниччині триває цикл семінарів з дотримання вимог безпеки під час весняно-польових робіт

06 березня 2019

Фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Хмельницькій області на базі сільськогосподарських та фермерських господарств проводяться семінари з дотримання вимог безпеки під час весняно-польових робіт.

У березні – квітні пожвавлюються роботи в агропромисловому виробництві. Сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і транспортних робіт. Зростає кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машино-тракторних агрегатів. Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

Під час семінару звернуто увагу, що причинами аварій і нещасних випадків при експлуатації сільськогосподарської техніки, особливо при проведені весняно-польових робіт є:

– технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;

– порушення технологічного процесу;

– відсутність навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;

– порушення виробничої і технологічної дисципліни;

– відсутність медичних оглядів.

Роз’яснено основні вимоги  Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві. Наголошено на першочергових завданнях, а саме:

– організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

– провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

– забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

– відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

– не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

– не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

– провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

– заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;

– не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

– під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;

– причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

Крім того, звернуто особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також заборону залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.