gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Хмельниччині інспектори розповідають як захиститися від мобінгу на роботі

06 березня 2023

Фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці проводять робочі зустрічі з працівниками на базі органів місцевого самоврядування.

Головна тема розмови – запобігання та протидія мобінгу на роботі, так як в кінці 2022 року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», який визнає такі дії правопорушенням.

Посадовці розповідають про те, що не кожен конфлікт з керівником або іншим працівником є мобінгом, але якщо напружена ворожа атмосфера або виокремлення працівника з колективу чи його ізоляція мають постійний характер, то є всі підстави вважати, що мобінг присутній.

Що робити в такій ситуації? Кожен працівник має право на гідні умови праці та на захист честі і ділової репутації. Для захисту своїх прав працівник може звернутися до Держпраці або до суду.

Якщо факт мобінгу визнано судом, працівник має право на відшкодування моральної шкоди та/або витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску, а також на припинення трудових відносин у встановлений ним строк із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше трьох середньомісячних заробітків.

Інспектори зазначають, що роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).