gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Херсонщині виявлено 545 працівників без належного оформлення трудових відносин

22 листопада 2019

Головне управління Держпраці у Херсонській області активно веде роботу щодо виведення заробітної плати з тіньового сектору та забезпечення легалізації роботи найманих працівників. Питання належного оформлення трудових відносин вивчається на всіх об’єктах відвідування.

Відтак, за 10 місяців поточного року, державними інспекторами встановлено 99 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин.

Виявлено 545 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин, з них:

– 57 осіб виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору;

– 398 осіб без укладення трудового договору;

– 90 осіб були допущені до роботи без повідомлення ДФС.

Разом з тим, за зазначений період, державними інспекторами проведено інспекційні відвідування 35 фізичних осіб, за результатами яких встановлено факти зайнятості у неформальному секторі, які використовували працю 189 найманих працівників без належно оформлених трудових відносин

За фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення трудового договору накладено штрафних санкцій на суму 20 млн 458 тис. 800 грн, більшість справ щодо неоформлених трудових відносин знаходяться у процесі розгляду.

Нагадуємо, щоб уникнути штрафних санкцій, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленного працівника, роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок.