gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Херсонщині під час перевірки майданчиків для паркування автотранспортних засобів виявлено 13 неоформлених працівників

12 березня 2021

Головним управлінням Держпраці у Херсонській області окрім інформаційної роботи проводяться заходи державного контролю, оскільки є підприємці, які не дослуховуються до порад інспекторів та не оформлюють своїх працівників належним чином.

Так, у лютому інспекторами праці Головного управління Держпраці у Херсонській області проведено інспекційне відвідування відомого закладу громадського харчування, розташованого у м. Херсоні, за результатами якого було виявлено 14 працівників – кухарів без оформлення трудових відносин. До субєкта господарювання, який є платником єдиного податку, застосовано попередження відповідно до ст.265 Кодексу Законів про працю України та внесено припис про усунення виявлених порушень.

Минулого тижня під час перевірки трьох майданчиків для паркування автотранспортних засобів, інспекторами праці виявлено 13 працівників, які також не були оформлені офіційно. Оскільки субєкт господарювання перебуває на загальній системі оподаткування Головним управлінням Держпраці у Херсонській області прийнято рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу.

Нагадуємо, що до юридичних та фізичних-осіб підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та які допустили порушення в частині оформлення трудових відносин при використанні найманої праці застосовується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що на сьогодні становить 60 000 гривень за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Крім того, субєктів господарювання – платників єдиного податку  попереджаємо, що у разі встановлення протягом двох років повторного порушення буде застосовано штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого виявлено порушення.