gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині тривають заходи до Дня охорони праці: спілкуємось з «майбутнім» праці

17 травня 2019

В рамках тижня «Безпечне та здорове майбутнє праці» за участю фахівців Головного управління Держпраці у Харківській області тривають профілактичні заходи – семінари, наради та консультації на підприємствах Харківського регіону.

Так фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС було проведено лекції в навчальних та дошкільних закладах Харкова. Лекції було проведено у ігровій формі в яслах – садочку “ДНЗ №323 комбінованого типу «Золушка» ХМР” та у Харківських загальноосвітніх школах I-III ступенів №131 та №132.

Саме так має виглядати «майбутнє» праці України – усміхнене, із сяючими оченятами, у касці та сигнальному жилеті. Це маленьке «майбутнє» поки що не визначилось, ким воно хоче бути – економістом, викладачем, інженером чи механіком…. Але скоро воно підросте і замислиться над тим, що безпека на виробництві – це головне, що гарно виконувати свої обов’язки – це одне, а безпечне виробництво без травм – це зовсім інше, та не менш важливе.

Головне управління Держпраці у Харківській області убезпечить маленькому «майбутньому» надійні та законні робочі місця, збереже життя та здоров’я на виробництві та буде регулярно вести роз’яснювальну роботу серед керівників, працівників та майбутніх працівників щодо безпеки та гігієни праці на виробництві.

У рамках тижня під головуванням начальника ГУ Держпраці у Харківській області Володимира Рожанського було проведено робочу нараду з працівниками ГУ Дежпраці щодо недопущення корупційних дій в Головному управлінні.

Під час наради було нагадано про  вимоги законодавства щодо обмеження та отримання подарунків. Розглянуто випадки порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», які зафіксовано Національним агентством з питань запобігання корупції, з метою їх недопущення в подальшій роботі.

Всіх працівників повідомлено про персональну відповідальність у разі скоєння корупційного правопорушення чи правопорушення пов’язаного з корупцією.

Окрім того з працівниками ГУ Держпраці постійно проводяться профілактичних заходи – лекції, виступи, бесіди в структурних підрозділах, щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

Фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці був проведений семінар на ДНВП «Об’єднання Комунар» в механоскладальному цеху спеціальної  продукції.

Семінар було проведено на теми: «Превентивні заходи щодо зменшення виробничого травматизму на виробництві», впровадження ризикоорієнтованого підходу та виконання вимог «Правил з охорони праці під час холодної обробки металів» та «Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

Особливу увагу було звернено на виконання робітниками підрозділу вимог нормативних та нормативно-правових актів з охорони праці, а саме:

  • на застосування робітниками під час виконання робіт засобів індивідуального захисту, спецодягу та спецвзуття у повному обсязі;
  • на правильне використання машин, механізмів;
  • на застосування під час виробничого процесу захисних засобів (огородження, блокування та інші) на виробничому обладнанні.

Посадовим особам підрозділу було вказано на:

  • на своєчасне та якісне проведення робітниками усіх видів інструктажу з питань охорони праці;
  • на недопущення до роботи робітників, які зайняті на роботах підвищеної небезпеки, а саме експлуатацію станочного та верстатного обладнання, які своєчасно не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці.

Головними державними інспекторами відділу також були проведені семінари з працівниками служби охорони праці та служби головного енергетика ДП «ХКБМ» спрямований на зменшення виробничого травматизму на виробництві та впровадження ризикоорієнтованого підходу.

Під час робочої зустрічі було розглянуто питання щодо функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, стану охорони праці та промислової безпеки при проведенні робіт з підвищеною небезпекою.

У зв’язку з нещасним випадком на виробництві, що стався 9 березня 2019 року з працівником КП «ХТМ», у структурних підрозділах з  працівниками центру контролю і обліку теплоспоживачів головним державним інспектором був проведений семінар – «Превентивні заходи щодо зменшення виробничого травматизму на виробництві». Під час проведення заходу було звернено увагу на виконання нормативно-правових актів з охорони праці та впровадження ризикоорієнтованого підходу.

Фахівцями відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг проведено семінар-нараду з проблемних питань щодо державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові – у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Під час перевірки характеристик продукції особлива увага звертається:

а) на наявність на продукції знака відповідності (у тому числі ідентифікаційного коду призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності;

б) на наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено нормативно-правовими актами (у тому числі технічними регламентами), та їх відповідність встановленим вимогам;

в) на наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції, продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією.

Особливу увагу було звернуто на наявність на продукції знака відповідності.

Фахівцем відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку з 13 травня по 17 травня 2019 року проведено семінари з працівниками Харківської вагонної дільниці філії «Пасажирська компанія» регіональної філії «Південна залізниця» на тему:  «Правила охорони праці під час технічного огляду пасажирських вагонів».

Під час проведення розглянуті питання прийняття 17 квітня 2019 року на засіданні Уряду, постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві”, якою удосконалено механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства, а також урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві, також проаналізовано стан виробничого травматизму по Харківській вагонній дільниці за 1 квартал 2019 року, проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників, правила охорони праці під час технічного огляду пасажирських вагонів.

Основна діяльність підрозділу націлена в першу чергу на створення комфортних і безпечних умов знаходження пасажирів в вагонах, на залізничних вокзалах і платформах, на покращення умов праці робітників залізничної галузі, а також якісне надання пункту технічного обслуговування вагонів та пасажирів залізничного транспорту в відомчому підприємстві.

Фахівцями відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування осіб з інвалідністю, з питань дитячої праці та інших нормативно – правових актів для роботодавців міста Харкова у Консалтинговому центрі Харківського міського центру зайнятості проведено консультації з питань додержання законодавства про працю.

Особливу увагу роботодавців зосереджено на обов’язковості офіційного працевлаштування працівників, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, наголошено на відповідальності за використання незадекларованої праці та її наслідкам як для працівників так і для роботодавців.

Головним державним інспектором відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму спільно з представниками Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації проведено відкритий урок з учнями 10-11 класів у Безлюдівському юридичному ліцеї.

Темою уроку став стан і причини виробничого травматизму в 2018 році та за 4 місяці 2019 року, а також статистика і причини дитячого травматизму та заходи щодо його профілактики.