gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині окружний адміністративний суд визнав законною постанову ГУ Держпраці про накладення штрафу

09 березня 2021

У 2018 році інспекторами праці ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який за основним видом економічної діяльності здійснює діяльність у сфері архітектури, будівництво житлових і нежитлових будівель, під час якого було зафіксовано допуск 13 працівників без укладення трудового договору.

Як наслідок, ГУ Держпраці винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 1 451 970 гривень за порушення вимог частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).

Суб’єкт господарювання оскаржував рішення у суді з огляду на те, що особи, які виконували підрядні роботи не перебували у трудових відносинах з ним, а виконували свої обов`язки за цивільно-правовим договором.

Протягом більш як року слухання справи в першій та апеляційній інстанціях адміністративний позов суб’єкта господарювання було задоволено.

Однак, ГУ Держпраці не погодившись з зазначеним рішенням звернулось до Верховного Суду із касаційною скаргою, який наприкінці 2020 року скасував рішення Харківського окружного адміністративного суду та постанову Другого апеляційного адміністративного суду, направив судову справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Дослідивши усі юридично значущі обставини по справі суд першої інстанції дійшов висновку, що станом на час проведення інспекційного відвідування суб’єкт господарювання  не дотримався приписів частини 3 статті 24 КЗпП України.

Таким чином, суб’єкту господарювання доведетьсясплатити штраф 1 451 970 гривень.