gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщиі проведено семінар з питань охорони праці для профільних фахівців установ соціального захисту населення

05 листопада 2019

В рамках соціального партнерства та комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки ГУ Держпраці у Харківській області спільно з Департаментом соціального захисту населення ХОДА проведено семінар для профільних фахівців установ системи соціального захисту населення Харківської області.

Фахівцем відділу з питань гігієни праці ГУ Держпраці у Харківській області на семінарі було роз’яснено вимоги «Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженого постановою КМУ від 1 серпня 1992 р. за №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці».

Під час заходу було зазначено, що атестація лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу проводиться відповідно до «Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу», затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2018 року №784/1012, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03 серпня 2018 року за № 905/3235, а також щодо необхідності враховувати наявність атестації лабораторії у інформаційному переліку на офіційному веб-сайті Держпраці.

Особливу увагу фахівці Управління Держпраці приділили розгляду питання організації періодичного медичного огляду відповідно до вимог «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246. На семінарі було відзначено, що тільки уважний огляд працівника, якісні дані клінічних, рентгенологічних, інструментальних досліджень, скрупульозне вивчення професійного маршруту, даних медичних оглядів дасть змогу провести якісний медичний огляд та дати об’єктивний висновок щодо стану здоров’я.

Наприкінці семінару фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області було надано вичерпні відповіді на запитання представників установ системи соціального захисту населення.