gov.ua Державні сайти України
Пошук

На ярмарку вакансій у Чернівцях потенційним шукачам роботи роз’яснили ризики неофіційного працевлаштування

23 травня 2018

Фахівці  Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь у ярмарку вакансій, організованому у Чернівецькій міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Зазвичай такі масштабні ярмарки вакансій у місті організовуються двічі на рік з метою допомогти численним шукачам роботи працевлаштуватися. Великий інтерес до участі у заході виявляють і роботодавці.

Цього разу до участі у заході зголосилися 29 місцевих роботодавців – найбільші комунальні підприємства обласного центру, підприємства-виробники легкої та текстильної промисловості,  крупні банківські установи, фізичні особи-підприємці, які успішно розвинули власний бізнес.  Організатори  запросили понад 500 потенційних шукачів роботи.

На відкритті ярмарку вакансій  заступник начальника відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Панчишина звернулася до роботодавців – учасників  заходу:

«Шановні роботодавці, вже певний час Управління Держпраці у Чернівецькій області проводить широку  інформаційно-роз’яснювальну кампанію,  спрямовану  на подолання незадекларованої зайнятості в регіоні. Думаю, що переважна більшість  учасників  ярмарку усвідомлює, наскільки небезпечною для громади є проблема неофіційного працевлаштування. Для вас як суб’єктів господарювання, які забезпечують виконання соціальних зобов’язань перед працівниками, сплачують  податки, піклуються про належний рівень охорони праці на підприємствах, ця проблема болюча насамперед через те, що створює недобросовісну конкуренцію», – підкреслила Валентина Панчишина.

Посадовець Держпраці застерегла роботодавців від використання незадекларованої праці, наголосивши на тому, що вони у такий спосіб  наражають себе  на високі штрафні санкції. Адже сьогодні штраф за одного нелегально працюючого становить 30 мінімальних заробітних плат, а саме 111 690 гривень.

«Чи варто ризикувати? Кожен вирішує сам. Але Управління Держпраці наголошує:  задекларованою вважається та праця, при виконанні якої роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про факт працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному обсязі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок», – підсумувала фахівець.

Потенційним шукачам роботи фахівці Держпраці пропонували друковану тематичну продукцію. У спілкуванні з респондентами, надаючи консультаційні послуги, представники відомства  роз’яснювали переваги легального працевлаштування, що забезпечить  працівнику гідні  та безпечні  умови праці, можливість захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем, отримати у повній мірі соціальні гарантії  – оплачувані відпустки, оплату лікарняних, нарахування страхових виплат у разі настання нещасного випадку на виробництві чи у разі безробіття.