На Дні кар’єри у Рівному студентів консультували фахівці Управління Держпраці
22 листопада 2016Студентсько-викладацький аншлаг мав комунікативний майданчик Управління Держпраці у Рівненській області на Дні кар’єри – 2016, що відбувся в Національному університеті водного господарства та природокористування. Традиційно у цей день до навчального закладу приходить чимало соціальних партнерів-роботодавців, які презентують свої фірми та організації і водночас підбирають гідних претендентів на вакантні місця. Зазвичай у заході беруть участь представники різних галузей, адже найпотужніший на Рівненщині університет із сторічною історією готує фахівців за 35 напрямами та 42 спеціальностями. В їх числі, зокрема в навчально-наукових інститутах будівництва та архітектури, механічному, права, є багато таких, які потребує Служба Держпраці.
Фахівці Управління у День кар’єри організували консультативний пункт, де студенти, викладачі та фахівці Управління мали змогу обговорити актуальні та важливі питання. На темі охорони праці, відповідних законодавчих вимог і практичних прикладів зосередили увагу начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління Наталія Токарець та завідувач кафедри «Охорони праці та безпека життєдіяльності» професор Віктор Филипчук. До цього діалогу долучилися й студенти 4-5 курсів.
Аби теорія, яку вивчають майбутні наглядовці, була максимально наближеною до реалій, Наталія Токарець і Віктор Филипчук домовилися про подальшу співпрацю і визначилися з темами семінарських занять за участі фахівців Управління.
Заступник начальника Управління Наталія Карп’юк в інтерактивному форматі спілкувалася з молоддю про трудове законодавство. Студенти профільних напрямів права і менеджменту, зокрема спеціалізації «Управління персоналом», допитувалися про права та соціальні гарантії молоді, переваги легального працевлаштування.
Кожен із студентів отримав тематичну брошуру «Я маю право на працю», яку спеціально для молодіжної аудиторії підготували фахівці Управління. У ній зосереджено головні законодавчі норми, які стосуються праці молоді. Особливо актуальним для студентів є розділ, в якому йдеться про стажування на підприємствах, в установах та організаціях.
Упродовж заходу представники Управління поспілкувалися з професорами і студентами, відповіли на масу запитань і отримали від керівників факультетів запрошення на проведення інформаційно-консультативних семінарів.
Такі зустрічі фахівців Держпраці з молодіжною аудиторією входять вже у постійну практику.
«Участь у такому заході, – переконаний начальник Управління Держпраці Юрій Наконечний, – це, перш за все, потужна комунікація. Ми знаємо, що молодь є найактивнішою категорією, яка прагне жити у цивілізованому суспільстві. Тому питання гідної праці, у тому числі легальних і безпечних умов, молоді люди налаштовані перевести з теоретичної площини в практичну. І ця мета нас єднає.»