gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Чернігівщині проведено семінар-нараду для працівників філії «Укрнафта буріння» ПАТ «Укрнафта»

29 листопада 2019

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівного та інженерно-технічного складу філії «Укрнафта буріння» ПАТ «Укрнафта» у місті Прилуки.

У рамках заходу учасники розглянули нагальні питання організації безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою під час бурових робіт, обговорили основні вимоги щодо виконання та забезпечення робіт при розкритті газоносних та напірних нафтоводонасичених горизонтів на буровому майданчику та забезпечення нормального стану свердловин при вимушених зупинках робіт у свердловині з розкритим газоносним та напірним нафтоводонасиченим  горизонтом.

Зокрема, було зазначено, що до виконання робіт з підвищеною небезпекою допускаються особи, не молодше 18 років та які пройшли професійний добір, медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Введення змонтованої бурової установки в роботу здійснюється за рішенням комісії з приймання бурової установки після повної готовності, випробування, обкатування всього обладнання та за наявності укомплектованої бурової бригади. Склад комісії визначається наказом по підприємству. Готовність до пуску оформлюється актом. Ліквідація ускладнень у процесі піднімання або спускання бурильного інструменту проводиться відповідно до заходів щодо запобігання аваріям та згідно з нормативно-технічними документами.

Увагу присутніх посадовці звернули на те, що основним документом на спорудження свердловин є робочий проект, розроблений відповідно до державних будівельних норм з урахуванням вимог правил безпеки в нафтогазодобуваній промисловості України (НПАОП 11.1-1.01-08) та інших нормативно-технічних документів.

Також фахівці Управління довели учасникам семінару-наради вимоги безпеки щодо виконання робіт на висоті під час монтажних робіт, оснащення необхідними системами безпеки бурових вишок. При цьому проаналізували основні небезпечні виробничі фактори та типові порушення вимог безпеки під час виконання цих робіт.

Окремо учасники заходу опрацювали питання організації та проведення періодичних медичних оглядів, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року. Посадовці довели вимоги до визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорії працівників та складання поіменних списків, оформлення заключного акту за результатами періодичних медичних оглядів працівників, надання оперативної інформації за результатами проведених медоглядів та профілактика професійних захворювань тощо.