gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: в ТОВ “НУМПА” виявлено порушення, які створюють загрозу безпеки працівників та виникнення аварій

10 вересня 2020

За результатами заходу контролю в ТОВ «НУМПА» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки виявлено ряд порушень. Акт перевірки Управління Держпраці у Миколаївській області  налічує 25 пунктів з порушеннями. Зокрема щодо збереження балонів з горючими (займистими) газами.

Під час заходу контролю зафіксовано відсутність проведення суб’єктом господарювання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки; балони з киснем та пропан-бутаном, замість того, щоб знаходитися на ділянках, що виключають скупчення людей, зберігаються на візках на вулиці; металеві посудини, призначені для зберігання і транспортування стиснених, зріджених та розчинених газів під тиском вище атмосферного, стоять без заглушок на вентилях та без запобіжних ковпаків. З огляду на зазначене, відповідальним особам підприємства зауважено на вимоги чинного законодавства у  сфері охорони праці та потребу виправлення ситуації, що склалася у найкоротші терміни.

Головні державні інспекторами Управління Держпраці попередили керівника підприємства про необхідність негайного зупинення виконання газополум’яних робіт та експлуатації виробничих об’єктів, зокрема автомобільного шасі під встановлення спеціального обладнання, автокрана автомобільного, важких вантажних автомобілів, устаткування для буріння, ремонту свердловин на суходолі. Причиною таких дій є те, що робітники, до функціональних обов’язків яких входить виконання газополум’яних робот, не пройшли перевірку знань з питань охорони праці за нормативно-правовими актами з охорони праці, експлуатація  виробничих  об’єктів відбувається з порушенням умов дозвільної документації та відсутності відомостей про наявність Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці щодо устатковання, що перебуває в експлуатації. Усі зазначені факти створюють загрозу настання нещасних випадків серед працівників підприємства.

За результатами перевірки посадовими особами Управління Держпраці винесено припис з встановленими строками усунення порушень.

Відзначимо, що невиконання припису тягне за собою застосування до посадових осіб суб’єкта господарювання штрафних санкцій. Водночас, з метою забезпечення безпеки працівників та недопущення аварій Управління Держпраці у Миколаївській області звертатиметься з позовом до суду щодо вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони виконання вищевказаних робіт та експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.