gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: у ТОВ «ВП «МК ЕНЕРГОБУД» обговорили заходи з охорони праці під час виготовлення трансформаторних підстанцій

10 лютого 2020

Посадові особи Управління Держпраці у Миколаївській області та особи, відповідальні за стан охорони праці на ТОВ «ВП «МК ЕНЕРГОБУД», здійснили внутрішнє інспектування щодо дотримання працівниками підприємства безпечних методів робити, у тому числі застосування засобів індивідуального захисту від ураження електричним струмом.

ТОВ «ВП «МК ЕНЕРГОБУД» має виробничу інфраструктуру, яка забезпечує повний комплекс проєктування і випуску електротехнічних виробів. Виробнича, випробувальна база і конструкторський відділ підприємства дозволяють виготовляти трансформаторні підстанції та розподільчі пристрої різної складності, а також змінювати параметри виробів на вимогу замовника.

Під час огляду виробничих потужностей, посадові особи Управління відзначили, що не лише продукція має проходити контроль на її якість, а й працівники на знання вимог електробезпеки. Персонал підприємства має усвідомлювати, що поспіх у роботі викликає нехтування вимогами безпеки та стає причиною ураження електрострумом.

Під час спілкування з працівниками на їх робочих місцях, фахівцями Управління відзначено, що під час роботи електроінструментом класу І (електроінструмент, у якого всі деталі, що перебувають під напругою, ізольовані і штепсельна вилка має заземлювальний контакт) застосування засобів індивідуального захисту – діелектричних рукавичок, калош, килимів – обов’язкове. Між тим, існують винятки, а саме:

– якщо тільки один електроінструмент одержує живлення від розподільчого трансформатора безпеки;

– якщо електроінструмент одержує живлення від перетворювача частоти з окремими обмотками;

– якщо електроінструмент одержує живлення через захисно-вимикальний пристрій.

У приміщеннях без підвищеної небезпеки ураження працівників електричним струмом достатньо застосувати діелектричні рукавиці, а ось вже в приміщеннях зі струмовідними підлогами додатково необхідні діелектричні калоші або килими.