gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: У Первомайську обговорили безпеку системи газопостачання житлових будинків

14 листопада 2019

У Первомайській дільниці Вознесенського відділення АТ «Миколаївгаз» відбулась нарада з питань технічного обслуговування внутрішніх систем газопроводів та газового обладнання житлових будинків.

Участь у заході взяли працівники АТ «Миколаївгаз» та посадові особи Управління Держпраці.

Учасники наради звернули увагу на те, що проблема настання нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, повсякчас залишається актуальною. Власники житлових приміщень зволікають з рішенням щодо укладання договору з  підрядником на обслуговування газових приладів та елементів системи газопостачання будинку. Вони втручаються в систему газопостачання, здійснюючи заміну обладнання. При цьому, громадяни надають  перевагу устаткуванню іноземного виробництва, не перевіряючи його відповідність вимогам безпеки. Тому виникає острах щодо збільшення ймовірності аварійних ситуацій та, відповідно, постраждалих серед мешканців газифікованих житлових будинків.

Часом існує потреба покращити функціональне призначення, потужність  газового обладнання тощо. Проте, користувачам слід пам’ятати, що відключення, підключення або зміну місця розташування устаткування системи газопостачання має право здійснювати лише спеціалізована компанія. Незважаючи на це, залишається проблемою економія коштів мешканцями газифікованих будинків на зверненні до кваліфікованого фахівця, обізнаного у питаннях безпечної експлуатації газопостачання.

У ході заходу визначено  послідовність  і  періодичність   проведення   робіт з технічного огляду систем газопостачання, які повинен забезпечити власник будинку.  Особливу увагу учасники наради звернули на здійснення відключення користувачів від системи газопостачання, зокрема, у холодну пору року.

Так, задля збереження життя людей та їх майна  відключенню від системи газопостачання підлягає обладнання житлових будинків із встановленням заглушки за умови:

  • наявності витоків газу;
  • несправної автоматики безпеки;
  • несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;
  • відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;
  • самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
  • не забезпечення власником технічного обслуговування систем газопостачання;
  • не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

За підсумками наради прийнято рішення сприяти дотриманню населенням вимог безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових будинків шляхом розповсюдження інформації про фактори ризику, можливі наслідки  самостійного втручання в систему газопостачання, а також про вимоги безпечної експлуатації об’єктів, що споживають  вуглеводневий газ.