gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: про з’ясування причин та обставин гострих професійних захворювань медичних працівників на COVID-19

21 травня 2020

21 травня в Управлінні Держпраці у Миколаївській області прискіплива увага приділялася питанням щодо проведення розслідувань, пов’язаних із захворюванням медичних працівників області на COVID-19.

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуртовська провела робочу нараду з фахівцями відділу з питань гігієни праці Управління щодо розв’язання проблемних питань та пришвидшення ходу розслідувань, гострих професійних захворювань на COVID-19, що сталися з медичними працівниками області. Оскільки, день робочої наради збігся з днем відзначання Дня вишиванки, більшість учасників наради вбралися у національний одяг. Тим самим, посадові особи Управління проявили шану до українських цінностей, національних традицій та підсвідомо доторкнулися до знань, досвіду  пращурів.

«Під час участі у комісіях з розслідувань щодо з’ясування причин та обставин  гострих  професійних захворювань медичних працівників на COVID-19 необхідно ретельно вивчати усі факти. Рішення щодо визнання гострого професійного захворювання пов’язаним чи не пов’язаним з виробництвом має прийматися за результатами кропіткого аналізу усіх зібраних матеріалів справи. Життя схоже на візерунок вишиванки. У ньому як і у вишиванці переплетено. Між тим, шлях нитей  візерунку вишиванки та моментів життя можна завжди відстежити», – відзначила Яна Скуратовська.

Під час робочої наради було проаналізовано інформацію більшості розслідувань та сформовано додаткові кола питань, які ще варто з’ясувати.

Зауважимо, що станом на 21 травня 2020 року посадові особи відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Миколаївській області беруть участь у 46 комісіях з розслідувань гострих професійних захворювань медичних  працівників на коронавірусну інфекцію. Рішення щодо визнання гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією шляхом голосування простою більшістю голосів. Тож, сьогодні національне вбрання додасть впевненості фахівцям Управління під час участі в узгоджувальних засіданнях та прийнятті рішень щодо розслідувань випадків захворювання медичних працівників.