gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: підприємців Кривоозерської територіальної громади притягнуто до адміністративної відповідальності та зобов’язано належним чином оформити трудові відносини з працівниками

28 серпня 2021

Інспектором праці Управління Держпраці у Миколаївській області виявлені факти використання незадекларованої праці підприємцями Кривоозерської територіальної  громади сфер торгівлі та будівництва.

Варто зазначити, що зазначені обставини встановлено під час інспектувань, що відбулися після проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, створеної при Кривоозерській селищній раді, до складу якої серед інших входять представники Управління ДержпраціКомісією суб’єктам господарювання було надано широкий спектр інформації щодо державних послуг, направлених на підтримку та розвиток бізнесу, насторог щодо відповідальності у разі порушення чинного законодавства, у тому числі щодо допуску працівників до роботи без укладеного трудового договору тощо.

Попри роз’яснення та переконання суб’єкти господарювання не забезпечили належного оформлення трудових відносин зі своїми працівниками та продовжили окрім задекларованих працівників залучали до робіт працівників без трудового договору. Зокрема в одному з мінімаркетів Кривого Озера незадекларований працівник виконував обов’язки притаманні посаді касира, підприємець з села Курячі Лози використовував працю мешканця громади без офіційного працевлаштування для  ремонту спецтехніки з ремонту автомобільних доріг.

За встановленими фактами інспектором праці складені акти, стосовно суб’єктів господарювання складені та передані до суду  протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 41 КУпАП. Суб’єктам внесено приписи щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками та попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.