Миколаївщина: педагогам аграрного ліцею пояснили вимоги щодо безпеки під час проведення дослідів
13 січня 2020На Миколаївщині у Надбузькому професійному аграрному ліцеї відбувся інформаційно-консультативний захід щодо недопущення травматизму учасників навчального виховного процесу під час вивчення фізики та хімії.
Небезпека травматизму пов’язана з тим, що на заняттях з фізики та хімії проводяться демонстраційні досліди, лабораторні та практичні роботи тощо, використовуються технічні засоби навчання. Так, наприклад, під час експериментів учитель хімії потрапляє під дію шкідливих газів і пари. Шкіра рук педагога може бути уражена хімічними реактивами. У свою чергу, ймовірність травматизму у вчителя фізики виникає під час дослідів. Це можуть бути опіки та травми, пов’язані з нагріванням посудин, розірванням лабораторних засобів внаслідок нагнітання або відкачування повітря. Авжеж, зазначені та інші фактори виробничого ризику педагоги можуть мінімізувати та ліквідувати, дотримуючись безпечних методів роботи та засобів безпеки.
Спілкуючись з представниками закладу, головний державний інспектор Управління Леся Бугас зауважила, що використання спецодягу та засобів захисту під час експериментів є вкрай важливим: по-перше, це власна безпека, по-друге, приклад для наслідування учням. Так, вчителя фізики та хімії мають бути забезпечені та використовувати у роботі засоби індивідуального захисту такі, як халат, гумові рукавички, захисні окуляри.
Посадовець звернула увагу на комплектацію аптечки медичної допомоги, а також наявність заздалегідь приготовлених нейтралізуючих розчинів у кабінеті хімії. Так, орієнтиром для комплектації медикаментів, перев’язувальних засобів і приладь для аптечки кабінетів фізики та хімії є Правила безпеки під час проведення навчально-виховного процесу в кабінетах (лабораторіях) фізики та хімії загальноосвітніх навчальних закладів.
Серед іншого під час заходу було відзначено, що не всі заходи з охорони праці вимагають фінансування, більшість роботи щодо недопущення виробничого травматизму та професійної захворюваності залежить від організації роботи керівництва та рівня культури охорони праці у працівників.