gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: на КП «Первомайськводоканал» визначено модель оновлення організації безпечної експлуатації балонів з газом

18 листопада 2019

За підсумками зустрічі посадових осіб Управління Держпраці у Миколаївській області з представниками КП «Первомайськводоканал» визначено напрями підвищення ефективності організації охорони праці, зокрема,  в частині безпечної експлуатації балонів з газом.

Зустріч складалась з кількох частин, а саме:

– визначення пріоритетів діяльності;

– розгляду вимог щодо утримання обладнання під тиском у справному стані та безпечної  експлуатації обладнання;

– ознайомлення з заходами реалізованими на підприємстві щодо виконання вимог чинного законодавства у сфері охорони праці та недопущення виникнення аварій, нещасних випадків з працівниками під час експлуатації балонів з газом;

– обговорення  заходів, які реалізуються  на підприємстві у напрямі підвищення культури охорони праці.

У процесі обговорення посадові особи Управління Держпраці у Миколаївській області висловили необхідність запровадження змін у підходах дотримання самобезпеки працівниками під час виконання робіт. Звичайно, навчання та перевірка знань з питань охорони праці є дієвим методом впливу на формування навичок безпечних методів роботи, водночас, робота керівництва підприємства на цьому не має припинятися.

За видами робіт щоденні виробничі завдання окремого робітника не різняться, проте виробничі ризики можуть змінюватися. На це вливає плинність персоналу, технічний стан обладнання, застосування на території здійснення робіт нового устаткування чи використання речових, що можуть впливати на безпеку під час експлуатації балонів  із стисненим газом тощо.

Посадові особи Управління відмітили, що запровадження ризикоорієнтовного підходу в системі охорони праці на підприємстві є важливим кроком у недопущені нещасних випадків та необхідним заходом вдосконалення механізмів управління у сфері охорони праці на підприємстві. Найважче в роботі – початок. Та коли «рейки» буде прокладено,  робота з розвитку підприємства  у період динамічних змін у технічному  та економічному середовищі піде жвавіше.