gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: керівництво ТОВ «Крокус» застерегли щодо факторів небезпеки під час виконання робіт з прочищення димовентканалів

27 листопада 2019

Фахівці ТОВ «Крокус», м. Вознесенськ,  знають все про організацію та безпечну експлуатацію систем газового опалення. Проте чи дотримуються вони вимог охорони праці під час перевірки та прочищення димовентиляційних каналів? Саме зазначене питання з’ясовували посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області під час спілкування з керівництвом та особами, відповідальними за організацію робіт та охорону праці на підприємстві.

Керівник підприємства розповів, що працівники усвідомлюють загрозу падіння з висоти під час перевірки головків димовентиляційних каналів дахів зі скатною покрівлею. Нагадувати про засоби індивідуального захисту, такі як паски безпеки та мотузки, не доводиться.  Особи, залучені на роботах вище 1,3 метра, мають посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці.

Під час розмови розглядались питання щодо оформлення наряду-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки, проведення своєчасних експлуатаційних випробувань засобів індивідуального захисту.

Посадовці зауважили на обов’язковості проведення щоденного огляду засобів захисту перед початком робіт щодо  справності, відсутності пошкоджень та дефектів, які можуть погіршувати їх захисні властивості.

Юрій Карасьов, головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області, зауважив на тому, що вентиляційні та димові канали відносяться до об’єктів газового господарства. Їх можна назвати легенями будинку. Гілки дерев, поліетиленові пакети та інше сміття, яке підіймається вітром у повітря, засмічує канали, що призводить до погіршення повітрообміну в споруді. Прочищення елементів вентиляційної системи будинку повинно відбуватися перед початком опалювального сезону. Між тим, реальність встановлює свої правила. Замовлення на виконання робіт можуть надходити у жовтні, листопаді та навіть у грудні. Проте це не повинно впливати на безпеку працівника під час виконання робіт. Роботи мають проводитися з дотримання вимог безпеки, враховуючи погодні умови. Адже життю людини не повинно щось  загрожувати.

Наприкінці заходу посадові особи Управління мали змогу безпосередньо поспілкуватися з виконавцями робіт на підприємстві на предмет внутрішньої комунікації у колективі з питань охорони праці.