gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаїв: перехід на договірні відносини щодо здійснення планово-технічного обслуговування систем газопостачання житлових будинків

21 березня 2019

В адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради відбувся семінар для голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та уповноважених осіб житлово-комунальних підприємств.

Віктор Дмитрук, Голова адміністрації, запросив присутніх приділити особливу увагу питанням, за якими стоїть життя мешканців, перш за все багатоповерхових будинків. Зокрема, організацію заходів, направлених на запобігання нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті.

Взявши слово, Сергій Джігімон, начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області, визначив причини, що викликають проникнення чадного газу до житлових приміщень.

Присутнім наголосили, що господарі під час здійснення ремонтів житлових приміщень нехтують вимогами Державних  будівельних нормами та безвідповідально ставляться до відносин чемного добросусідства. Ремонти житлових приміщень проводяться з «нахабним та руйнівним» втручанням в системи комунікації, зокрема димовідведення та вентиляції.

Учасники семінару емоційно сприйняли інформацію про відповідальність, яка на них покладена щодо належного функціонування систем газопостачання та необхідність укладання угод щодо технічного обслуговування газового господарства.

Нагадаємо, відповідно до наказу Міненерговугілля від 10.05.2018 №250 з 1 січні 2019 року ПАТ «Миколаївгаз» зупинив виконання робіт по планово-технічному обслуговуванню та плановому випробуванню на герметичність внутрішньо-будинкових газопроводів. Подальше виконання вказаних робіт буде проводитися підприємством тільки за договорами на умовах вільного ринку.

Зазначені зміни вимагають від суб’єкта господарювання, що надає комунальні послуги, більш відповідального ставлення щодо прийняття робіт від спеціалізованого підприємства, яке має дозвільні документи на здійснення очищення димовентиляційних каналів та технічного обслуговування систем газопостачання.

У залі підіймалися питання щодо рейтингу вищезазначених  спеціалізованих суб’єктів господарювання, збільшення відсотку вартості комунальних послуг, що спричинили зміни.

На прохання учасників семінару, представник управління Держпраці у Миколаївській області надав контактний номер телефону, за яким можна звертатися для розв’язання проблемних питань.