gov.ua Державні сайти України
Пошук

Держпраці продовжує консультації у воєнний час

04 квітня 2022

Після початку військової агресії російської федерації Держпраці зупинила проведення інспектувань та зосередилася на забезпеченні працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами.

Війна впливає на всі сфери суспільства і на трудові відносини в тому числі. Підприємства змінюють своє місце знаходження, багато людей залишають свої домівки і робочі місця, переїжджають в інші населені пункти, в інші регіони і за кордон.  

В таких умовах Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці.

Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації релокованим підприємствам, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

У засобах масової інформації розміщено 8 тис. 345 інформаційних повідомлень з питань, що належать до повноважень Держпраці, в тому числі у друкованих ЗМІ – 29, на радіо – 29, на телебаченні – 42, на офіційних сайтах і у соціальних мережах – 6 369, функціонує 21 телеграмканал, 1435 роботодавців проінформовано за допомогою електронних листів.

З початком бойових дій оптимізована робота сервісу «інтерактивний інспектор», який дає можливість всім бажаючим у найкоротші терміни отримати актуальну інформацію щодо застосування законодавства у конкретній ситуації через засоби електронного зв’язку або телефоном.

Через сервіс «інтерактивний інспектор» з початку війни надано 29 679 консультацій, в т.ч. з питань праці 20 075, охорони праці 182, надання адміністративних послуг 1 422.

Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків. Такими заходами охоплено більше 32 тисяч тимчасово переміщених осіб в усіх регіонах країни.

У березні цього року Держпраці започаткувала інформаційну підтримку релокованих підприємств. Таким підприємствам надаються індивідуальні консультації з питань як прийняття і звільнення працівників, переведення їх на роботу в іншу місцевість, ведення кадрової документації, так і з питань експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та охорони праці.

Проєкт розпочато з Львівської області. На сьогодні до нього також долучені Вінницька, Закарпатська та Івано-Франківська області.

Більше інформації на сайті Держпраці та у telegram бот