gov.ua Державні сайти України
Пошук

Луганщина: з працівниками поліклініки м. Лисичанська обговорено віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці

30 липня 2019

Інспектори відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області провели нараду з представниками Комунальної установи «Міська консультативно-діагностична поліклініка» (м. Лисичанськ).

Темою наради було обговорення віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці і визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, або за особливий характер праці.

Віднесення робіт до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу в цих умовах здійснюється на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами  праці,  яка  проводиться  згідно  з  Порядком  проведення  атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442.

Для виробництв, робіт, професій та посад, в яких у Списках на пільгове пенсійне забезпечення № 1 і № 2 передбачено певні показники, атестацію проводять саме за цими показниками.

Згідно з Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою наказом МОЗ від 08.04.2014 р. № 248, зареєстрованим в Міністерстві Юстиції України 06.05.2014  р. за № 472/25249, шкідливі умови праці це умови, що характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи та здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його нащадків.

Так, для працівників установ охорони здоров’я та соціального захисту населення у Списках, зокрема передбачено показник «безпосереднє обслуговування хворих», який не піддається дослідженню.

Це відповідає і вимогам вказаної Гігієнічної класифікації праці, у якій визначено, що особливий характер праці це роботи, які виконуються з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я.

Слід зазначити, що все викладене вище стосується тільки проведення атестації на робочих місцях для медичних працівників.