gov.ua Державні сайти України
Пошук

Легалізація АЗС на Рівненщині триває: вже вдвічі більшу кількість навчених операторів АЗС екзаменували фахівці Управління Держпраці

12 грудня 2019

Однією з вимог для ліцензування АЗС є отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію обладнання, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, передбачених Постановою КМУ 1107 від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки». Для цього потрібне відповідне навчання обслуговуючого персоналу за спеціальністю «Оператор заправних станцій».

На Рівненщині таких працівників готують у КЗ «Навчально-курсовий комбінат» Рівненської обласної ради за участі фахівців Управління Держпраці. На початку грудня їх підсумкову кваліфікаційну атестацію проводила, зокрема, головний державний інспектор відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Ольга Жуковська.

Фахівець зазначає, що восени підприємства різних галузей направили на навчання понад 30 працівників. Це вдвічі більше попередніх наборів навчальних груп. Тобто активна боротьба з тіньовими АЗС в області мотивувала суб’єкти господарювання, які мають потенційно небезпечні об’єкти і використовують нафтопродукти для своїх виробничих потреб, розпочати процес легалізації. Щоб працювати в правовому полі, підприємствам потрібні відповідні ліцензійні та дозвільні документи, отриманню яких передує відповідне навчання працівників. 

Нагадуємо!

Управління Держпраці у Рівненській області бере участь роботі Центру та мобільних груп, створених за дорученням голови Рівненської обласної державної адміністрації №дор.88/01-60/19 від 12.09.2019 року щодо недопущення незаконної діяльності з обігу нафтопродуктів на території Рівненської області.

Для легалізації АЗС субєктам господарювання необхідносто:

–  отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію обладнання, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, передбачених Постановою КМУ 1107 від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»;

– обов’язкове проведення медичних оглядів працівників;

– проведення спеціального навчання з питань охорони праці працівників;

– забезпечення спеціальним одягом та спеціальним взуттям, іншими ЗІЗ;

– відповідності обладнання, яке експлуатується, вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, тощо.